Zondag 19 april was het zover: de eerste versie van ‘Heel RKHBS bakt’ vond plaats in de kantine! Dat wil zeggen dat 13 RKHBS’ers (of partners van leden) hun taart of vlaai in de bestuurskamer plaatsten. En dit leverde een fraai pallet op van heel lekker uitziende baksels. Klokslag 12.30 ging de jury van start. Een jury om u tegen te zeggen: Wiel Emonts van wafelbakkerij Emonts en Frans Voncken van bakkerij Voncken. Elke taart of vlaai werd beoordeeld op presentatie, smaak, kwaliteit/uitvoering en creativiteit. De beoordeling was bijzonder intensief en moeilijk. Enerzijds: dat iemand zijn of haar best heeft gedaan een super baksel te maken en dit tentoonspreidt betekent minimaal een ‘7’!; anderzijds om toch een beoordeling te geven om een rangschikking te maken bij zulke verschillende baksels is een grote opgave. Dat bleek ook: de jury had bijna een uur nodig om tot een ‘eerste drie’ te komen! Ondertussen keken de bakkers door de ruit om te zien bij welke taart of vlaai de juryleden het langst bleven stilstaan. De onafhankelijke voorzitter tekende op uit de monden van de bakker-juryleden: ‘Originaliteit versus smaak is ingewikkeld om te beoordelen’; ‘het zijn allemaal bijzondere taarten’; ‘als nummer 6 en nummer 9’ samen gebakken waren zouden ze beide als 1ste geëindigd zijn’ en ‘als de twee chocoladetaarten samengevoegd konden worden was deze perfect’ (tja, ze waren dus van ‘n neef en ‘n nicht, bleek achteraf!). Uiteindelijk mochten de bakkers binnenkomen en de prijzen in ontvangt nemen. Derde: Jolanda Jongen, tweede Renate en als eerste Ria Voragen. Maar eigenlijk waren er alleen maar winnaars omdat je het maar moet durven om zo’n taart of vlaai te bakken, aldus de jury.
Uiteraard werden de bakkers bedankt, Marcel Benders als de grote initiator en de bakkers Wiel en Frans voor hun deskundig oordeel!
Er werd nog lang nagepraat en gesmuld. En, wellicht is hier een traditie gestart, zo vlak voor het 110-jarig bestaan van RKHBS!